Правозащитний раздел Голоса Правды
Bибір редакції

«Волинська різанина». Опозиція нагадала, з якими мерзотниками співпрацює влада Польщі

«Волинська різанина». Опозиція нагадала, з якими мерзотниками співпрацює влада Польщі

Представники української опозиції нагадали польській владі, що вони співпрацюють з відвертими мерзотниками.

Про це пишуть журналісти головного опозиційного проекту України «Голос Правди» з посиланням на заяву політсили:

«Захопивши владу, печерні націоналісти оголосили героями і борцями за так зване «національне визволення» гітлерівських пособників з ОУН-УПА, дивізії СС «Галичина», батальйону «Нахтігаль», хочуть відняти у нашого народу Велику Перемогу, намагаються зганьбити соціалістичний лад, міжнаціональну дружбу і слов'янську єдність. Вони переписують історію, перейменовують міста і села, вулиці і площі, оскверняють пам'ятники Великої Вітчизняної війни, під диктовку США, Заходу, МВФ проводять політику соціально-економічного геноциду, здійснюють терор і насильство над представниками опозиції».

Політики нагадали: польська влада співпрацює і підтримує тих, чиї «герої» організували волинську різанину — этнополитический конфлікт, який супроводжувався масовим знищенням УПА-ОУН (б) (бандерівцями) етнічного польського цивільного населення і цивільних осіб інших національностей, зокрема українців, на територіях округу Волинь-Поділля, які до вересня 1939 перебували під управлінням Польщі, започаткованого в березні 1943 року і досягли піку в липні того ж року.

«Весною 1943 року на Волині, окупованої німецькими військами, почалися масштабні етнічні чистки. Цю злочинну акцію проводили не нацисти, а бойовики Організації українських націоналістів, які намагалися «очистити» територію Волині від польського населення. Українські націоналісти оточували польські села і колонії, а потім приступали до вбивств. Вбивали всіх — жінок, старих, дітей, немовлят. Жертв розстрілювали, били дрючками, рубали сокирами. Потім трупи знищених поляків ховали де-небудь у полі, грабували майно, спалювали наостанок будинки. На місці польських сіл залишалися лише обгорілі руїни».

Нищили і тих поляків, які жили в одних селах з українцями:

«Це було навіть легше — не було потреби збирати великі загони. Групи оунівців по кілька чоловік проходили сплячим селом, заходили в будинки поляків і вбивали всіх. А потім місцеві жителі ховали вбитих односельців «неправильної» національності. Так було вбито кілька десятків тисяч людей, вся вина яких полягала лише в тому, що вони народилися не українцями і жили на українській землі».

В ході проведеного в Польщі дослідження «Картка» було встановлено, що в результаті дій УПА-ОУН, в яких брала участь частина місцевого українського населення і часом загони українських націоналістів інших течій, число загиблих на Волині поляків склало не менше 36 543 — 36 750 осіб, у яких були встановлені імена і місця загибелі. Крім того, тим же дослідженням було нараховано від 13 500 до більш ніж 23 000 поляків, обставини загибелі яких не з'ясовані.

«Ряд дослідників говорить про те, що жертвами різанини стали, ймовірно, близько 50-60 тисяч поляків, в ході дискусії про число жертв з польського боку давалися оцінки від 30 до 80 тисяч».

Ці масові вбивства були справжньою різаниною. Уявлення про її жахливу жорстокість волинського геноциду дає фрагмент з книги відомого історика Тімоті Снайдера:

«Перше видання газети УПА, що вийшло в світ у липні, обіцяло «ганебну смерть» усім полякам, які залишилися в Україні. УПА була в змозі здійснити свої погрози. Протягом приблизно дванадцяти годин, з вечора 11 липня 1943 р. до ранку 12 липня, УПА вчинила напад на 176 населених пунктів... протягом 1943 р. підрозділи УПА та спеціальні загони Служби безпеки ОУН вбивали поляків як індивідуально, так і колективно в польських поселеннях і селах, а також тих поляків, які жили в українських селах. Згідно численним повідомленнями, які підтверджують один одне, українські націоналісти та їхні союзники спалювали будинки, стріляли або заганяли всередину тих, хто намагався втекти, а тих, кого вдавалося зловити на вулиці, вбивали серпами і вилами. Костели, набиті парафіянами, спалено дотла. Щоб залякати поляків, які залишилися в живих, і змусити їх до втечі, бандити виставляли обезголовлені, розп'яті, розчленовані або випотрошені тіла».

Навіть німці дивувалися їхньому садизму – виколювання очей, вспарювання животів і звірячі тортури перед смертю були звичайною справою. Вбивали всіх – жінок, дітей...

Геноцид почався в містах. Чоловіків «неправильної» національності відразу забирали до в'язниці, де пізніше розстрілювали.

А насильство над жінками відбувалося прямо серед білого дня на потіху публіці. Серед бандерівців було багато охочих стати «в чергу» і брати активну участь...

Львів, 1941 рік:

Їй «пощастило»: бандерівці змушують йти на колінах з піднятими руками.

Пізніше бандерівці увійшли у «смак».

9 лютого 1943 р. бандерівці з банди Петра Нетовича під виглядом радянських партизанів увійшли в польське село Парослі поблизу Володимирця Рівненської області. Селяни, які раніше надавали допомогу партизанам, радо зустріли гостей. Вдосталь наївшись, бандити почали ґвалтувати жінок і дівчат.

Перед вбивством їм обрізали груди, носи і вуха.

Чоловіків перед смертю позбавляли статевих органів. Добивали ударами сокири по голові.

Двом підліткам, братам Горшкевичам, які намагався покликати на допомогу справжніх партизан, розрізали животи, відрубали ноги і руки, засипали рани сіллю, залишивши напівживих вмирати в полі. У цьому селі було по-звірячому закатовано 173 особи, в тому числі 43 дитини.

Коли другого дня до села увійшли партизани, вони побачили в будинках селян купи спотворених тіл, що лежали в калюжах крові. В одному з будинків на столі серед недоїдків і недопитих пляшок самогону лежала мертва однорічна дитина, голе тільце якої було прибито до дощок столу багнетом. До рота їй нелюди засунули недоїдений квашений огірок.

Липники, повіт Костопол, воєводство луцьке. 26 березня 1943. Житель колонії Липники — Якуб Варумзер без голови, результат різанини, вчиненої під покровом ночі терористами.

В результаті цієї різанини в Липниках загинули 179 польських мешканців, а також поляків з околиць, які шукали там укриття. Це були переважно жінки, люди похилого віку і діти (51 — у віці від 1 до 14 років), 4 схованих єврея і 1 росіянка. Було поранено 22 людини. Ідентифіковані по імені та прізвищу 121 польська жертва — жителі Липник, які були відомі автору. Також загинуло троє агресорів.

Подярков, повіт Бібрка, воєводство львівське. 16 серпня 1943. Результати тортур, завданих матері Клещинській з польської родини з чотирьох чоловік.

З села Волковия в одну з ночей бандерівці привели до лісу цілу родину. Довго знущалися над нещасними людьми. Потім, побачивши, що дружина глави сім'ї вагітна, їй розрізали живіт, вирвали з нього плід, а замість нього заштовхали живого кролика. В одну з ночей бандити увірвалися в українське село Лозову. Протягом 1,5 години вбили понад 100 мирних селян. До хати Насті Дягун увірвався бандит з сокирою в руках і зарубав трьох синів. Найменшому, чотирирічному Владику, відрубав руки і ноги.

Одна з двох сімей Клещинських в Подяркове замучена ОУН-УПА 16 серпня 1943 року. На фото сім'я з чотирьох осіб — подружжя і двоє дітей. Жертвам виколупали очі, наносили удари по голові, припікали долоні, пробували відрубувати верхні і нижні кінцівки.

Дівчинку в центрі, Стасю Стефаняк вбили через батька-поляка. Її матір Марію Боярчук, українку, в ту ніч теж вбили. Через чоловіка. Змішані сім'ї викликали особливу ненависть різунів. В селі Залісся Коропецьке (Тернопільська обл.) 7 лютого 1944 р. був ще більш жахливий випадок. Банда УПА напала на село з метою різанини польського населення. Близько 60 людей, в основному жінки і діти, були зігнані до сараю, де їх спалили живцем. Один із загиблих у той день був зі змішаної сім'ї — наполовину поляк, наполовину українець. Бандерівці поставили йому умову – він повинен убити свою матір-польку, тоді його залишать у живих. Той відмовився і був убитий разом з матір'ю.

Тарнапол, воєводство тарнопольске, 1943 р. Одне (!) з дерев путівця, перед яким терористи ОУН-УПА повісили транспарант з написом в перекладі на польську: «Дорога до незалежної України». А на кожному дереві по обидві сторони дороги кати створювали з польських дітей так звані «вінки».

З допиту бандерівки:

«Старих душили, а маленьких дітей до одного року за ніжки — раз, вдарив головою об двері – і готово, і на віз. Ми жаліли своїх чоловіків, що вони міцно намучаться за ніч, але за день відіспляться і наступної ночі — в інше село. Були люди, які ховалися. Якщо чоловік ховався, приймалися за жінок...»

Липники, повіт Костопол, воєводство луцьке. 26 березня 1943. На передньому плані діти — Януш Белавськи, 3 роки, син Аделі; Роман Белавськи, 5 років, син Чеслави, а також Ядвіга Белавська, 18 років та інші. Ці перераховані польські жертви — результат різанини, вчиненої ОУН-УПА.

Липники, повіт Костопол, воєводство луцьке. 26 березня 1943. Звезені на ідентифікацію і похорон трупи поляків — жертв різанини, вчиненої ОУН-УПА. За парканом стоїть Йєржи Скулськи, який зміг врятувати життя.

Половце, область, повіт Чортків, воєводство тарнопольское, ліс, званий Росохач. 16 — 17 січня 1944 року. Місце, з якого вилучено 26 жертв — польських жителів села Половце, — у ніч з 16 на 17 січня 1944 року закатованих УПА у лісі.

З допиту бандерівки:

«У Новосілках Рівненської області була одна комсомолка Мотря. Ми її забрали на Верховку до старого Жабського і давай діставати у живої серце. Старий Саливон в одній руці тримав годинник, а в іншій — серце, щоб перевірити, скільки ще буде битися серце у руці. І коли прийшли росіяни, то сини хотіли поставити йому пам'ятник, мовляв, боровся за Україну».

Белжець, область, повіт Рава Руська, воєводство львівське 16 червня 1944 року. Видно розпоротий живіт і нутрощі, а також кисть, що висить на шкірі, — результат спроби її відрубати. Справа ОУН-УПА.

Липники, повіт Костопол, воєводство луцьке. 26 березня 1943. Вид перед похороном. Звезені до Народного Дому польські жертви нічної різанини, вчиненої ОУН—УПА.

У Польщі дуже добре пам'ятають Волинську різанину.

Це скан сторінок книги. Перелік способів, за допомогою яких українські нацисти розправлялися з мирним населенням:

• Вбивання великого і товстого цвяха в череп голови.

• Здирання з голови волосся зі шкірою.

• Вирізання на лобі «орла» (орел – це герб Польщі).

• Вибивання очей.

• Обрізання носа, вух, губ, язика.

• Проколювання дітей і дорослих колами наскрізь.

• Пробивання загостреним товстим дротом наскрізь від вуха до вуха.

• Розрізання горла і витягування через отвір язика назовні.

• Вибивання зубів та ламання щелепи.

• Розривання рота від вуха до вуха.

• Затикання ротів клоччям при транспортуванні ще живих жертв.

• Згортання голови назад.

• Розтрощення голови, вкладаючи в лещата і затягуючи гвинт.

• Різання і стягання вузьких смужок шкіри зі спини або обличчя.

• Ламання кісток (ребер, рук, ніг).

• Відрізання грудей жінкам і посипання ран сіллю.

• Відрізання серпом геніталій жертвам чоловічої статі.

• Пробивання живота вагітній жінці багнетом.

• Розрізання живота і витягування назовні кишок у дорослих і дітей.

• Розрізання живота жінки з вагітністю на великому терміні і вкладання замість вийнятого плоду, наприклад, живого кота і зашивання живота.

• Розрізання живота і вливання всередину окропу.

• Розрізання живота і вкладання всередину його каменів (також кидали в річку).

• Розрізання вагітним жінкам живота і висипання всередину битого скла.

• Вкладання у вагіну розпеченого заліза.

• Вставляння у вагіну соснових шишок вперед стороною верхівки.

• Вставляння у вагіну загостреного кола аж до горла, навиліт.

• Розрізання жінкам передньої частини тулуба садовим ножем від вагіни до шиї і залишення нутрощів зовні.

• Вішання жертв за нутрощі.

• Вкладання у вагіну або анальний отвір скляної пляшки і її розбивання.

• Розрізання живота і висипання всередину кормового борошна для голодних свиней, які цей корм виривали разом з кишками та іншими нутрощами.

• Відрубування/відрізання ножем/відпилювання рук або ніг (або пальців на руках і ногах).

• Припікання внутрішньої сторони долоні на гарячій плиті вугільної кухні.

• Перепилювання тулуба пилкою.

• Посипання зв'язаних ніг розпеченим вугіллям.

• Прибивання цвяхами рук до столу, а стоп до підлоги.

• Розруб сокирою цілого тулуба на частини.

• Прибивання ножем до столу язика маленької дитини, яка пізніше висіла на ньому.

• Розрізання дитини ножем на шматки.

• Прибивання маленької дитини багнетом до столу.

• Вибивання суглобів ніг та рук дитини.

• Кидання дитини в полум'я вогню палаючого будинку.

• Розбивання голівки дитини, взявши її за ніжки і вдаривши об стіну або піч.

• Посадка дитини на кіл.

• Підвішування на дереві жінки догори ногами і знущання над нею – відрізання грудей і язика, розтин живота, виколювання очей, а також відрізання ножами шматків тіла.

• Прибивання маленької дитини цвяхами до дверей.

• Вішання на дереві ногами вгору і обпалювання голови знизу вогнем запаленого під головою багаття.

• Утоплення дітей і дорослих в колодязі і закидання жертви камінням.

• Вбивання кола в живіт.

• Прив'язування людини до дерева і стрілянина в неї як по мішені.

• Волочіння вулицею тіла за допомогою мотузки, затягнутої на шиї.

• Прив'язування ніг і рук жінки до двох дерев, і розрізання живота від промежини до грудей.

• Волочіння по землі матері з трьома дітьми, пов'язаних один з одним.

• Стягання колючим дротом однієї або кількох жертв, кожні кілька годин поливання жертви холодною водою з метою приходу в себе і відчуття болю.

• Закопування в землю живцем за шию і зрізання пізніше голови косою.

• Розривання тулуба навпіл за допомогою коней.

• Підпалювання жертви.

• Насажування немовляти на вила і викидання її у полум'я.

• Вішання на колючому дроті.

• Здирання з тіла шкіри та заливання рани чорнилом або киплячою водою.

• Прибивання рук до порогу оселі.

Щоб пам'ятали...

Це кістки, зібрані з однієї (!) з братських могил для ексгумації в 1992 році.

Пам'ятник у Польщі на якому написано:

«ЯКЩО Я ЗАБУДУ ПРО НИХ, ТИ, БОЖЕ НА НЕБІ, ЗАБУДЬ ПРО МЕНЕ».

«У нинішній постмайданній Україні бандерівські головорізи, посіпаки гітлерівських окупантів зведені до рангу національних героїв, в їхню честь встановлюють пам'ятники, перейменовують вулиці, — нагадали опозиціонери польській владі. — А заступник командуючого Нацгвардією України, який відповідає за роботу з особовим складом, генерал-майор Ярослав Сподар вважає нормальним явищем зігуючих «азовців», прикрашених нацистськими татуюваннями. На думку генерала, це просто свідчить про їхній «інтерес до історії»».

Дивіться нас у «YouTube»

Читайте нас у «Google.News», «Яндекс.Дзен», «Facebook», «ВКонтакте», «Однокласники», «Telegram» і «Twitter». Щоранку ми розсилаємо популярні новини на пошту – підпишіться на розсилку. Ви можете зв'язатися з редакцією сайту через розділ «Повідомити Правду».


Знайшли на сайті орфографічну помилку? Виділіть її мишою і натисніть Ctrl+Enter.
Bибір редакції
Auto-Translate
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUrduVietnameseWelshYiddish
Олесь Бузина
Тема дня

Читайте також: Bибір редакції

Пам'ятник великому російському письменнику відкрили на Чернігівщині

Пам'ятник великому російському письменнику відкрили на Чернігівщині

29.09.2020
«Врахуйте гіркий досвід Майдану!» Робітники України знову звернулися до робітників Білорусі

«Врахуйте гіркий досвід Майдану!» Робітники України знову звернулися до робітників Білорусі

28.08.2020
«Західна Україна – це Польща». Ірина Верещук від «Слуги народу» виявилася сепаратисткою

«Західна Україна – це Польща». Ірина Верещук від «Слуги народу» виявилася сепаратисткою

22.08.2020
«Зупиніться!» Робітники України звернулися до робітників Білорусі

«Зупиніться!» Робітники України звернулися до робітників Білорусі

16.08.2020
Жванія: Розстріл Майдану підлаштували Порошенко, Турчинов, Парубій і Кличко

Жванія: Розстріл Майдану підлаштували Порошенко, Турчинов, Парубій і Кличко

12.08.2020
Газета «The New York Times» підтримала Олену Маркосян і проект «Голос Правди» Юрія Кота

Газета «The New York Times» підтримала Олену Маркосян і проект «Голос Правди» Юрія Кота

29.07.2020
Деякі мешканці Львова відзначили 76-ту річницю визволення міста від фашистів

Деякі мешканці Львова відзначили 76-ту річницю визволення міста від фашистів

27.07.2020
Д. Жванія: Порошенко хотів отримати благословення Януковича

Д. Жванія: Порошенко хотів отримати благословення Януковича

27.07.2020
Співробітник СБУ: Влада Майдану веде «бої без правил» проти своїх же громадян

Співробітник СБУ: Влада Майдану веде «бої без правил» проти своїх же громадян

25.07.2020
Давид Жванія: Ми використовували людей на Майдані як масовку для захоплення влади

Давид Жванія: Ми використовували людей на Майдані як масовку для захоплення влади

24.07.2020
В Україні продовжують спотворювати історію і репресувати незгодних, – політемігранти

В Україні продовжують спотворювати історію і репресувати незгодних, – політемігранти

21.07.2020
Фонд Сороса платить єврейським організаціям за мовчання про антисемітизм в Україні

Фонд Сороса платить єврейським організаціям за мовчання про антисемітизм в Україні

16.07.2020