Правозащитний раздел Голоса Правды
Блоги

Нестор Шуфрич: Народний депутат Нестор Шуфрич зареєстрував проект Закону Ук...

Нестор Шуфрич: Народний депутат Нестор Шуфрич зареєстрував проект Закону Ук...

На сайте издания «Голос Правды» опубликована новая запись оппозиционного политика Нестора Шуфрича:

Народний депутат Нестор Шуфрич зареєстрував проект Закону України №7146 про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо забезпечення захисту мовних прав національних меншин.
«У контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин до регіональних мов або мов меншин України, до яких застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, що передбачені у Законі України «Про освіту», віднесені мови: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька», — говориться в пояснювальній записці.
Зміни, які пропонує Шуфрич, стосуються ст.7 Закону України «Про освіту». Зокрема п1. пропонується доповнити в такій редакції: «Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова, а також регіональна мова або мова меншин, якщо заклади освіти розташовані на територіях, на яких поширена регіональна мова або мова меншин та за рішенням відповідної місцевої ради застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин».
Згідно доповнення, «Держава гарантує кожному громадянинові України право на здобуття формальної освіти на всіх рівнях (дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої), а також позашкільної та післядипломної освіти регіональною мовою або мовою меншин в державних і комунальних закладах освіти, якщо заклади освіти розташовані на територіях, на яких поширена регіональна мова або мова меншин та за рішенням відповідної місцевої ради застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин.
Також народний депутат пропонує особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, гарантувати право на вивчення мови відповідних корінного народу чи національної меншини не лише в комунальних, а й державних закладах загальної середньої освіти.
Заклади освіти, де освіта надається регіональною мовою або мовою меншин, забезпечують обов’язкове вивчення державної мови, зокрема заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти — в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням державної мови.
Шуфрич нагадує, що стаття 7 Закону України «Про освіту», яка стосується мови навчання, викликала у залі Верховної Ради України бурхливі суперечки: «Стаття 7 Закону України «Про освіту» містить норми, що суперечать статтям 10, 22, 23, 53 Конституції України та прокладають шлях до мовної асиміляції національних меншин. Такий висновок зробили також і представники ГО «Румунська спільнота України» і голова Спілки Румунських Товариств "За Європейську Інтеграцію. Занепокоєння мовною статтею Закону України «Про освіту» Президенту України адресувала і Угорська спільнота Закарпаття». Також народний депутат наголосив, що Парламент Угорщини одностайно проголосував за резолюцію, яка засуджує прийняття в Україні закону про освіту через мови нацменшин, а Президент Румунії через цей закон скасував візит до України.
«Метою прийняття законопроекту є забезпечення захисту мовних прав національних меншин шляхом незастосування тих положень статті 7, які стосуються навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної і загальної середньої освіти в межах тих територій, на яких поширена регіональна мова або мова меншини та за рішенням відповідної місцевої ради застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин», — говориться в пояснювальній записці.
#законпроосвіту, #мовнийзакон, #нацменшини, #шуфрич


Нестор Шуфрич: Народний депутат Нестор Шуфрич зареєстрував проект Закону Ук...
Нестор Шуфрич: Народний депутат Нестор Шуфрич зареєстрував проект Закону Ук...
Нестор Шуфрич: Народний депутат Нестор Шуфрич зареєстрував проект Закону Ук...

Вы можете прочитать эту запись в Facebook автора.

 Об авторе:
НЕСТОР ШУФРИЧ
Оппозиционный политик
Все публикации автора »»
Читайте «Голос Правди» у «Telegram»

Читайте та обговорюйте найцікавіші публікації «Голосу Правди» в наших групах у «Facebook», «ВКонтакте», «Однокласники», «Telegram» і «Twitter». Щоранку ми розсилаємо популярні новини на пошту – підпишіться на розсилку. Ви можете зв'язатися з редакцією сайту через розділ «Повідомити Правду».


Знайшли на сайті орфографічну помилку? Виділіть її мишою і натисніть Ctrl+Enter.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голос., рейтинг: 0)
Блоги
Auto-Translate
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUrduVietnameseWelshYiddish
Олесь Бузина
Тема дня