Правозащитний раздел Голоса Правды
Блоги журналистов

Игорь Гужва: Я обіцяв розібратися з фактами...

Игорь Гужва: Я обіцяв розібратися з фактами...

На сайте главного оппозиционного проекта Украины «Голос Правды» опубликована новая запись журналиста, политолога, руководителя интернет-сайта Страна.ua Игоря Гужвы:

Я обіцяв розібратися з фактами порушення Закону України незаконної ліквідації УПЦ КП та незаконної реєстрації ПЦУ.
За цей час боротьби, Київський Патріархат пройшов скрізь брудку компанію по дискредитації, та порушення в усіх інстанціях. Навожу приклад – копію Помісного Собору та копію постанови рішення Судьї Добрянської. Чітко видно, як у своєму рішенні, суддя просто добавила текст і змінила текст Помісного Собору на користь ПЦУ.
( зрівняйте текст Поставнови Помісного Собору і текст рішення Судді).
Так, суддя пише (https://youcontrol.com.ua/…/catalog/court-document/86314443/)
“З матеріалів справи, а саме копії постанови Помісних Соборів від 15.12.2018р. вбачається, що таким рішенням релігійних організацій було постановлено припинити їх діяльність, чинність їх статутів про управління та діяльність всіх статутних органів, а також те, що релігійні організації Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату (Київська Патріархія УПЦ КП), Української Автокефальної Православної церкви припиняють свою діяльність як юридичні особи після створення та реєстрації статуту релігійної організації Київська Метрополія Української Православної Церкви (Православної Церкви України)

Суд критично оцінює доводи позивача, що «не було жодного рішення стосовно припинення діяльності релігійні організації Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату (Київська Патріархія УПЦ КП)», оскільки як вбачається з змісту Постанови Помісного Собору від 15.12.2018р. та витягу з протоколу Собору в президії згаданого Собору приймав участь і Почесний Патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет ( ОСОБА_4 ), який особисто голосував за припинення діяльності Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату (Київська Патріархія УПЦ КП) та утворення релігійного об`єднання Православна Церква України. Дана постанова була ним підписана.”
Так, Філарет підписав. Але давайте уважно подивимось пунк 4 Постанови Помісного Собору”.

П.4. «Київська Патріархія Української православної церкви Київського патріархату», яка у відповідності до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, припиняє свою діяльність, як юридична особа після створення та реєстрації Релігійної організації «Митрополія УПЦ». ( саме “ Митрополія УПЦ”, а не “Київська митрополія УПЦ. “)

Це рішення і встановлення фактів суперечить верховенству права. Ніколи, і в матеріалах справи Помісного Собору, не значиться така релігійна організація як “Київська митрополія УПЦ”, це суддя написала,спотворюючи матеріали справи на користь ПЦУ, яка так і не зареєстрована.
Cудді Добрянської Я.І. має знати, що таке оцінка доказів, та те що ст. 375 Кримінального Кодексу встановлено кримінальну відповідальність суддів за постановлення "завідомо неправосудного рішення”, а Стаття 366. Службове підроблення”

Пропоную свій аналіз ПОРУШЕННЯ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА у справі незаконної ліквідації УПЦ КП.

30 січня 2019 року Міністерством культури України був виданий наказ № 54, який в супереч рішень Помісного Собора, ліквідував УПЦ КП.
Наказом Міністерства культури України від 30.01.2019 року № 54 було зареєстровано статут РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)». Також цим наказом на підставі рішень Помісного собору УПЦ КП від 15.12.2018 року було визнано такими, що втратили чинність, накази Міністерства від 12 червня 2017 року № 505 «Про реєстрацію Статуту РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ПАТРІАРХІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ»
ІТАК, РОЗБЕРЕМОСЬ:

ТІЛЬКИ ПОМІСНИЙ СОБОР НА ЧОЛІ З ФІЛАРЕТОМ МАВ ПРАВО ВНОСИТИ ЗМІНИ ДО СТАТУТУ КП ТА ЛІКВІДУВАТИ ЙОГО.
Відповідно до положень ст. 9 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” , релігійні управління і центри діють на підставі своїх статутів (положень), що реєструються у порядку, встановленому статтею 14 цього Закону.
В Українській Православній Церкві Київського Патріархату вища влада належить Помісному Собору згідно зі Статуту релігійної організації Київської Патріархії.

ФАКТ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ
В Україні немає оригіналу тексту Помісного Собору. — Він у Варфоломія ( ось така незалежна Церков). Без оригіналу держ реєстратор не мав прав вчиняти будь які дії.

ФАКТ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ – Помісний Собор мав умови ліквідації КП як юридичної особи- тільки після створення та реєстрації Релігійної організації «Митрополія УПЦ», ПРО ЩО Й НАПИСАНО В ПОСТАНОВІ ПОМІСНОГО СОБОРУ
Відповідно до рішення Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату 15.12.2018 р., що відбувся у Малій Софії перед Об’єднавчим Собором, Українська Православна Церква Київського Патріархату як окреме релігійне об’єднання заявило о намірі припинити свою діяльність шляхом об’єднання та приєднання до утвореної єдиної Помісної Православної Церкви України, але на певних умовах, які не були виконані. ( Пункти 1,2,3)

Згідно з рішенням того ж Помісного Собору:
П4 відповідності до її статуту (п. 1) є релігійним адміністративним центром та центральним виконавчо-розпорядчим органом УПЦ КП, припиняє свою діяльність, як юридична особа після створення та реєстрації Релігійної організації «Митрополія УПЦ».
Тобто Помісний Собор, затвердив умови припинення УПЦ КП-це створення релігійної організації “ Митрополія УПЦ”, але вона так і не була створена і зареєстрована!
Таким чином, згідно з п. 4 Помісного Собору — Київська Патріархія Української православної церкви Київського патріархату не припинила свою діяльність.

ФАКТ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ — ПЦУ не зареєстрована згідно з Постоновой Помісного Собору, не має ніякого відношення до УПЦ КП.не може бутви правонаступником

ПЦУ має Статут і зареєстрована як Релігійна Організація "Київська Митрополія Української Православної Церкви. Код ЕГРПОУ 42783113 — дата реєстрації 30.01.2019 , Думенко Сергій Петрович – керiвник. ПЦУ не зареєстрована як релігійна організація «Митрополія УПЦ» не має жодного відношення. Таким чином, стверджувати, що рішенням Помісного Собору УПЦ КП припинело діяльність статутних органів об’єднання та чинність Статуту УПЦ КП є незаконним. Але не зважаючи на все, державний реєстратор вчинив злочин, вніс недостовірні відомості і ліквідував УПЦ КП.

ФАКТ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ Філарет мав по закону право скликати Помісний Собор і ВІДМІНИТИ рішення про припинення УПЦ КП, що й було зроблено. Помісний Собор має право скликати тільки Патріарх, без нього Помісний Собор не є дійсним ( згідно Статуту УПЦ КП, який діє ще на підставі п4 Помісного Собору)
Треба нагадати, що згідно з п11. Ст 17 Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб дає можливість ВІДМІНИТИ РІШЕННЯ ПРО ПРИПИНЕННЯ.

Постанови Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 20 червня 2019 р відмінив Рішення Помісного Собору 2018. Але ці відміни держ реєстратор відмовляється приймати.

ФАКТ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ – НЕ МОЖЛИВО ОДНОЧАСНО МАТИ І ЛІКВІДАЦІЮ І РЕОРГАНІЗАЦІЮ.
Стаття 104 ЦК України визначає, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. Тобто неможливо мати одночасно і ліквідацію і реорганізацію два процеси суперечать один одному. Якщо юридична особа ліквідована, вона не може бути реорганізована. У разі ліквідації юридична особа припиняє існування. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників Але до єдиного державного реєстру запису про припинення УПЦ КП внесено рішення щодо реорганізації. (Дата запису: 13.12.2019, Номер запису: 1 074 112 0010 004003), але при РЕОРГАНІЗАЦІЇ передає повноваження до ліквідаційної комісії! При реорганізації не може бути ліквідаційної комісії, бо діє комісія по реорганізації. ЦЕ Є ПОРУШЕННЯМ

ФАКТ ПОРУШЕННЯ ліквідаційна Комісія НЕ БУЛА СТВОРЕНА ПОМІСНИМ СОБОРОМ УПЦ КП
Створення ліквідаційної комісії порушує ст. 105 ЦК України.Помісний Cобор відбувся 15 грудня 2018 року, рішення про ліквідацію було тільки за умови утворення релігійної організації Митрополія УПЦ.Але не зважаючи на закон, ліквідаційною комісія ПЦУ ( другої релігійної організації) на чолі з митрополитом Черкаським Іоаном (Яременком) , була створена створена 27 липня 2019, вже після того, як Філарет відмінив рішення про припинення УПЦ КП. В ліквідаційну комісію не включено жодного представника УПЦ КП. Ліквідаційна комісія не ‘була створена органом, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, а саме Помісним Собором УПЦ КП, а Священним Синодом ПЦУ, що є грубим порушенням ст. 105 ЦК України та Cт. 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15.05.2003 року N 755-IV

ФАКТ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ -РЕЄСТРАЦІЯ ПЦУ НЕЗАКОННА.
Згідно з Ст5. Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації “Релігійна організація зобов'язана додержувати вимог чинного законодавства і правопорядку.”
При реєстрації ПЦУ в реєстраційні документи керувалось текстом Помісного Собору, але орігіналу Постонови Собору не існує в Україні. Ніколи, і в матеріалах справи Помісного Собору, не значиться рішення про реєстрацію такої релігійна організація як “Київська митрополія УПЦ”. В тексті Собору зазначено, що реєстрація релігійної організації Митрополія УПЦ.

Відповідно до положень ст. 9, ст7, ст 12 ​Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації,”​ релігійні управління і центри діють на підставі своїх статутів (положень), що реєструються у порядку, встановленому статтею 14 цього Закону, вбачається, що закон чітко регламентує процедуру реєстрації статуту релігійної організації та які документи подаються. Це ж є і в Статті 17 Закону України Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» “Документи, що подаються заявником для державної реєстрації юридичної особи” РІШЕННЯ ПОМІСНОГО ОБ’ЄДНАВЧОГО СОБОРУ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ від «15» грудня 2018 року не мають сили для Помісного Собору УПЦ КП.
Рішення Помісного Собору не було виконане, не зареєструвалась згідно з рішенням Помісного Собору.
Замість цього відбувся рейдерський захват Церкви УПЦ КП групою осіб для створення другої релігійної організації для захоплені майна та участі в політичних процесах на користь Президента Порошенко П.А., яка не має відношення до потреб і інтересів віруючих християн. Для реалізації своїх злочиних дій був використаний адміністративний ресурс ПЦУ зареєстрована в протизаконний спосіб, з порушеннями вимог щодо реєстрації...
Міністерство Культури протизаконно почало процес ліквідації, хоч в рішенні Помісного Собору зовсім не було нічого вирішено про ліквідацію.Головний спеціаліст відділу моніторингу Міністерства культури України Северенчук Богдан Михайлович, зробив злочин, який підпадає під ознаки Стаття 364. Зловживання владою або службовим становищем, що призвело до значних збитків та порушення прав мільйонів віруючих.

Хочу зауважити, що в судовому порядку діяльність релігійної організації припиняється лише у випадках, коли проповідницька діяльності релігійної організації супроводжується з посяганнями на життя, здоров'я, свободу і гідність особи та спонукання громадян до невиконання своїх конституційних обов'язків або дій, які супроводжуються грубими порушеннями громадського порядку чи посяганням на права і майно державних, громадських або релігійних організацій. Незаконно потягнувшись на майно УПЦ КП ПЦУ може бути ліквідовано, як церква, яка розпалює міжконфесійну ворожнечу і просто знаходиться поза законом. При цьому незаконно створена організація проводить свою діяльність всупереч Конституції України, втручаються в виконавчу гілку влади та приймає учать в активній політичній боротьбі на користь однієї з політичних сил.
Церква –це міст між Людиною та Господом, а не агітатор пастви на користь однієї особи.

Игорь Гужва: Я обіцяв розібратися з фактами...
Игорь Гужва: Я обіцяв розібратися з фактами...
Игорь Гужва: Я обіцяв розібратися з фактами...

Вы можете прочитать эту запись в Facebook автора.

 Об авторе:
ИГОРЬ ГУЖВА
Журналист, политолог
Все публикации автора »»
Дивіться нас у «YouTube»

Читайте нас у «Google.News», «Яндекс.Дзен», «Facebook», «ВКонтакте», «Однокласники», «Telegram» і «Twitter». Щоранку ми розсилаємо популярні новини на пошту – підпишіться на розсилку. Ви можете зв'язатися з редакцією сайту через розділ «Повідомити Правду».


Знайшли на сайті орфографічну помилку? Виділіть її мишою і натисніть Ctrl+Enter.
Блоги журналистов
Auto-Translate
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUrduVietnameseWelshYiddish
Олесь Бузина
Тема дня