Правозащитний раздел Голоса Правды
Bибір редакції

«Демократична» влада після Майдану закрила десятки телеканалів, радіостанцій та інтернет-ЗМІ

«Демократична» влада після Майдану закрила десятки телеканалів, радіостанцій та інтернет-ЗМІ

Публічно українська влада заявляє, що підтримує свободу слова в країні. Проте ця свобода закінчується там, де починаються скандали, інтриги й розслідування.

Журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди» вирішили нагадати, як всього за три роки після Майдану «демократична» влада закрила десятки неугодних телеканалів, радіостанцій та інтернет-ЗМІ.

Закриття єдиного опозиційного телеканалу в Києві

Напередодні 8-9 травня 2016 року, у 71-у річницю Перемоги над фашистською Німеччиною і підписання акта про капітуляцію, в ефірі київського опозиційного телеканалу «Гамма» пролунало звернення-привітання опозиціонера Петра Симоненка.

У ньому була дана оцінка ситуації в країні, висловлений протест проти порушення резолюцій ООН і ПАРЄ щодо засудження пропаганди нацизму, висунуто вимогу про беззастережне виконання Мінських угод і встановлення миру в Україні.

Петро Симоненко також висловив обурення тим, що вулиці та міста, названі на честь героїв Великої Вітчизняної війни, всупереч думці людей і без погодження з територіальними громадами, як того вимагає Венеціанська комісія, перейменовуються і називаються іменами колабораціоністів і пособників гітлерівської Німеччини.

«Тому не дивно, що правда про злочини Шухевича, Бандери, Кука та інших, хто, прислужуючи фашистам, спалив живцем людей у Хатині, Корюківці, розстрілював у Бабиному Яру, масово знищував мирне населення на Західній Україні, в Польщі, Словаччині, Угорщині, викликала звірячу лють у сучасних прихильників людиноненависницької ідеології Третього рейху», — говорилося в заяві опозиціонера.

Вже 10 травня 2016 року Служба безпеки України почала викликати на допити працівників телеканалу «Гамма», а представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення стали погрожувати каналу позбавленням ліцензії, що і було згодом здійснено.

«У результаті був заборонений єдиний опозиційний телеканал у Києві, в ефірі якого не було місця фашизму і нацизму, який розповідав глядачам правду про те, що насправді відбувається в Україні і якою трагедією для країни і народу обертається правління влади олігархів, неофашистів і їхніх збройних банд формувань, який виступав проти переслідування інакомислячих, за демократію і свободу, який давав можливість донести до людей опозиційну точку зору на те, що відбувається в Україні і правду про її славну і героїчну історію», — кажуть опозиціонери.

Завдяки підтримці міжнародних правозахисних організацій вдалося відновити чесне ім'я каналу «Гамма», про що свідчить лист Шевченківського управління поліції м. Києва, який ми публікуємо.

Ось тільки чи поверне це телеканалу ефір?

Закриття опозиційної радіостанції

У березні 2017 року Нацрада з питань телебачення і радіомовлення позбавила радіостанцію «Вести» ліцензії, на тиждень раніше журналістів змусили замовкнути в Харкові, незважаючи на те що в обох випадках була ухвала суду, яка забороняє Нацраді вирішувати долю «Радіо Вести». Але чиновники пішли на порушення закону.

Формальним приводом для закриття радіостанції було попередження за прямий ефір з правозахисником Тетяною Монтян. Під час трансляції Монтян відмовилася визнавати загиблих на Майдані героями, оскільки розслідування доводять спланованість вбивств і мітингувальників, і правоохоронців.

Шустер оффлайн

У вересні 2015 року телеканал «1+1» розпорядився закрити найпопулярніше політичне ток-шоу країни «Шустер Live». Ведучий Савік Шустер дізнався про це за дві хвилини до ефіру:

«У нас не було в ліцензійному договорі того, що можна знімати шоу з ефіру і, як непотріб який-небудь, викидати наліво і направо. Я не ваш раб! Частіше дивіться в дзеркало. Може, там ви побачите більше правди», — заявив тоді владі Шустер.

В рамках програми глядачі не раз дізнавалися шокуючі подробиці про плачевну ситуацію в економіці країни. Гості студії розповідали і про рекордне зростання держборгу.

Лідер Радикальної партії України Олег Ляшко заявив, що за рішенням закрити передачу стоїть особисто Петро Порошенко:

«За моєю інформацією, насправді на канал наїхала Нацрада з питань ТБ, погрожуючи позбавити ліцензії, якщо не відмовляться транслювати Шустера. Вказівка про це надійшла з адміністрації президента Порошенка. Раніше під тиском АП Шустера відмовилися показувати «Інтер» і «Україна», з якими він домовлявся. Це називається цензура. При Януковичі було більше свободи слова, ніж при Порошенкові», — написав Ляшко у своєму акаунті в Facebook.

Пізніше Савік Шустер запустив свій власний телеканал «3S TV», в ефірі якого продовжилася трансляція ток-шоу, однак у 2017-му році канал припинив своє існування.

Закриття «17 каналу»

В березні 2016 року стало відомо про закриття єдиного незалежного телеканалу України — «17 каналу». Він був відомий у нашій країні серією розслідувань. Найгучніші – вбивства журналістів, корупційні схеми політиків і рейдерські захоплення.

Після припинення мовлення на сайті каналу 1-2 рази на тиждень розміщувалися відеосюжети. Проте пізніше одразу два керівника «17 каналу», Жан Новосельцев і Андрій Павловський, покинули проект.

Керівник департаменту розслідувань «17 каналу» Андрій Павловський подякував колегам, які «працювали на благо Миру і людей», і нагадав, що раніше їхні «Телемости за Мир між Києвом та Донецьком» дивилися мільйони глядачів.

Атака на «Інтер»

4 вересня 2016 року радикали здійснили атаку на офіс телеканалу «Інтер». Вони звинуватили канал в роботі на ворога за критику влади та підтримку української опозиції. За атакою стояли представники МВС. Зокрема, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Після цього впливове американське видання «Foreign Policy» опублікувало статтю, в якій різко висловилася про події в Україні, назвавши їх «кривавою війною проти журналістів». Автор матеріалу Ян Бейтсон аналізував низку подій, які передували підпалу «Інтера». Це, зокрема, скандал навколо сайту «Миротворець», вбивство журналіста Павла Шеремета, напад на редактора українського «Forbes» Марію Ридван, редактора сайту «Цензор» Сергія Головньова.

«Утихомирення» телеканалів «112 Україна» і «NewsOne»

Національна Рада з питань телерадіомовлення не продовжила ліцензії телеканалу «112 Україна», а також призначила позапланову перевірку телеканалу «NewsOne».

Подію прокоментував виконавчий директор Українського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник. Подію він назвав дикістю і середньовіччям:

«Це практично весь пул впливових ЗМІ, які не контролює влада... Невже це демократія і свобода слова? Євроінтеграція, «небесна сотня», «Одеса», «кіборги», мігранти, економіка, суверенність, суверенітет... — все для цього? Щоб хтось міг втілювати «ідеали Геббельса» і фантазії Оруелла?»

Тиск на опозиційну пресу

У 2014-му році через тиск влади припинила бути опозиційною газета «Весті», що виходила в найбільших містах країни. У столиці читачі організовували акції на підтримку видання. Перед цим, протягом декількох тижнів, видання стало об'єктом атаки – замовні матеріали на сайтах і в соцмережах, акції тиску у Києві на промоутерів.

«Редакція газети «Вести» пов'язує це з незалежною позицією, яку займає видання, а також з критичними публікаціями про стан справ у країні, які з'являються на сторінках «Вестей». Ймовірно, комусь у переддень початку передвиборної кампанії це не подобається», — говорилося в заяві газети.

Зараз «Вести» – звичайна газета, яка розповідає, що при «Блокові Петра Порошенка» «жити стало краще, жити стало веселіше».

Закриття неугодних інтернет-ЗМІ

З червня 2014 року по лютий 2017 року без будь-яких рішень суду були закриті 142 неугодних сайти і ще 30 заблоковані. Про це на своїй сторінці у «Facebook» повідомив засновник організації «Українські кібер війська» Євген Докукін.

Крім того, закриті сотні сторінок на сайтах та блогах.

Щодня СБУ публікує звіти про затримання громадян за публікацію критики влади в соцмережах.

Закриття соціальних мереж

У лютому 2017 року Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів у найкоротші терміни розробити законопроект для блокування небажаних інтернет-сайтів.

Також в адміністрації президента «позитивно відгукнулася на ідею заблокувати в Україні соціальні мережі «ВКонтакте» і «Однокласники»». Про це у своєму Facebook написав радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Вже наступного тижня Міністерство інформаційної політики України представить список неугодних сайтів для їх закриття в Україні. Про це заявив глава відомства Юрій Стець на прес-конференції у Києві. За словами Стеця, мова йде про сайти, які публікують розслідування про причетність влади до організації бійні на Майдані в січні-лютому 2014 року, до трагедії в Одесі 2 травня 2014 року, висвітлюють теми корупції, репресій, цензури і націоналізму. На думку Мінінформполітики, все це «підриває суверенітет України».

Незгодні – у в'язницях

Всього ж у нашій країні у в'язницях знаходяться 1122 політв'язня – це тільки за опублікованими даними. Як правило, журналісти утримуються без будь-яких рішень суду.

«А серед них — журналіст Руслан Коцаба, якого більше року тримали у в'язниці лише за заклики до миру, — розповіла голова організації «Центр Свободи Слова» Олена Бондаренко. — Серед них — журналіст Дмитро Василець, який боровся з маніпуляціями в українських засобах масової інформації; і посадили його з цієї причини, але з іншого приводу. І там є маса інших людей... І вони також визнані, по суті, злочинцями... Суд ще не відбувся, їх поки підозрюють у якомусь «сепаратизмі». Насправді це всього лише інакомислення. Це ті люди, які постраждали за свою позицію».

Думка Європи

У вересні 2016 року депутати Європарламенту оприлюднили офіційну заяву, в якій прямо вказали на «факти систематичного антидемократичного переслідування в Україні».

Перед цим міжнародна правозахисна організація «Human Rights Watch» виступила із заявою, що «українська влада зробила ряд кроків, спрямованих на обмеження свободи слова в країні».

«Amnesty International» констатували тиск на ЗМІ і журналістів, які не згодні з політикою влади.

14 жовтня 2016 року представниця ОБСЄ з питань свободи преси Дуня Міятович закликала українську владу активізувати зусилля для запобігання безкарності за злочини проти журналістів. Вона також повідомила про збільшення кількості погроз на адресу журналістів, які беруть участь у розслідуваннях.

Як йдеться у звіті Інституту масової інформації, тільки в 2016 році в Україні зафіксований випадок вбивства, 79 випадків перешкоджання діяльності, 26 випадків побиття і напади на журналістів і 7 випадків цензури.

Однако, до свидания.

Дивіться нас у «YouTube»

Читайте нас у «Google.News», «Яндекс.Дзен», «Facebook», «ВКонтакте», «Однокласники», «Telegram» і «Twitter». Щоранку ми розсилаємо популярні новини на пошту – підпишіться на розсилку. Ви можете зв'язатися з редакцією сайту через розділ «Повідомити Правду».


Знайшли на сайті орфографічну помилку? Виділіть її мишою і натисніть Ctrl+Enter.
Bибір редакції
Auto-Translate
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUrduVietnameseWelshYiddish
Олесь Бузина
Тема дня

Читайте також: Bибір редакції

В. Янукович: Вірю в єдність України, її розвиток і успіх

В. Янукович: Вірю в єдність України, її розвиток і успіх

01.01.2021
Україну створив Ленін: видатний історик шокував українців

Україну створив Ленін: видатний історик шокував українців

02.12.2020
Голодомор — це фейк, – видатний український історик Петро Толочко

Голодомор — це фейк, – видатний український історик Петро Толочко

02.12.2020
Я вирішив боротися з київським режимом, – співробітник СБУ Василь Прозоров

Я вирішив боротися з київським режимом, – співробітник СБУ Василь Прозоров

17.11.2020
Пам'ятник великому російському письменнику відкрили на Чернігівщині

Пам'ятник великому російському письменнику відкрили на Чернігівщині

29.09.2020
«Врахуйте гіркий досвід Майдану!» Робітники України знову звернулися до робітників Білорусі

«Врахуйте гіркий досвід Майдану!» Робітники України знову звернулися до робітників Білорусі

28.08.2020
«Західна Україна – це Польща». Ірина Верещук від «Слуги народу» виявилася сепаратисткою

«Західна Україна – це Польща». Ірина Верещук від «Слуги народу» виявилася сепаратисткою

22.08.2020
«Зупиніться!» Робітники України звернулися до робітників Білорусі

«Зупиніться!» Робітники України звернулися до робітників Білорусі

16.08.2020
Жванія: Розстріл Майдану підлаштували Порошенко, Турчинов, Парубій і Кличко

Жванія: Розстріл Майдану підлаштували Порошенко, Турчинов, Парубій і Кличко

12.08.2020
Газета «The New York Times» підтримала Олену Маркосян і проект «Голос Правди» Юрія Кота

Газета «The New York Times» підтримала Олену Маркосян і проект «Голос Правди» Юрія Кота

29.07.2020
Деякі мешканці Львова відзначили 76-ту річницю визволення міста від фашистів

Деякі мешканці Львова відзначили 76-ту річницю визволення міста від фашистів

27.07.2020
Д. Жванія: Порошенко хотів отримати благословення Януковича

Д. Жванія: Порошенко хотів отримати благословення Януковича

27.07.2020